Plešući valcer sa roditeljima i najbližima, uz muziku Dmitrija Šostakoviča, ne skrivajući radost i uzbuđenje, kotorski maturanti su svečano otvorili matursku proslavu i krunisali punoljetstvo svoje generacije u hotelu „Splendid“ u Bečićima. Slavili su zajedno maturanti Gimnazije, Ekonomske, Medicinske, Pomorske i Muzičke škole, a ovom prilikom prvi put sa njima slavili su i maturanti Resursnog centra za sluh i govor „Dr Peruta Ivanović“. Združeni hor otpjevao je himnu „Gaudeamus igitur”, a maturantkinje Jelena Kovačević, Stefana Kovačević, Marija Pajović i Iliana Bakmaz, svaka ispred svoje škole, pozdravile su roditelje, profesore i zvanice. Prethodno su zablistali u defileu praveći đir kroz ulice i trgove Staroga grada, a zatim autobusima otputovali u Bečiće.
-Zahvalnost je mjerilo svake sreće… uzbuđeni na pragu nove svjetlosti, zahvaljujemo na svakoj poučnoj riječi, trudu i dobroti, razumijevanju i pomoći, pa i svakom prekoru i kazni poteklim iz dobrog srca… na svakom upisanom času, brizi i toplini, na – ljubavi…, poručili su maturanti generacije 2017/18. Program u kome su učestvovali solistkinje Anja Radonjić i Daria Lazarenko, gitarista Ljubo Pavićević, Nikola Čavor, Aleksa Vujić, Aleksandar Tomić, Tamara Ljesar, Ivana Vučeljić, Antonio Grgurović, Ivan Mršulja, Ana Parapid, Marko Gunjajević, završili su horskom pjesmom „Svet je lep kada sanjamo”.
Izražavajući zadovoljstvo što su zajedno proživjeli prethodne četiri godine, direktori Božo Perović i Veljko Botica okarakterisali su ovu generaciju kao posebno kvalitetnu i dobru, u čemu se slažu i Laura Jovanović i Neđeljko Moškov, direktori Muzičke škole i Resursnog centra.
- Neka vam je srećno na svim božijim putevima znanja i saznanja - poručili su profesori u zajedničkoj čestitki svojim maturantima.
M.D.Popović
POMORSKA ŠKOLA
IV 1
odjeljenjski starješina
Miloš Trivić
smjer špeditersko
agencijski i carinski
tehničar
Dario Atanasovski
Vasilije Bečić
Ines Vitas
Vanja Vuković
Tamara Giljača
Ratko Dabović
Vladimir Dimić
Nemanja Đukić
Bogdan Knežević
Uroš Lakičević
Jovana Lipovac
Ivan Marić
Milica Matić
Nikola Milaš
Miloš Miljenović
Neđeljka Radonjić
Milica Radulović
Mirko Rašković
Jovana Čolan
Marko Šljukić
4b
Dragana Franić
smjer brodomašinski
tehničar
Lazar Adžić
David Bulatović
Milijan Vuković
Nemanja Daković
Marko Đurković
Matija Živković
Jovan Ilić
Aleksandar Itantović
Dušan Jančić
Joko Jovanović
Andrija Krivokapić
Aleksa Lazarević
Vladislav Lopanov
Luka Lučić
Božidar Marić
Nikola Medić
Marko Miliša
Stefan Mršulja
Branko Nikolić
Željko Nikčević
Saša Otašević
Luka Pavlović
Stefan Pavlović
Mirko Perunović
Marko Rašković
Robert Fišteš
Marko Čavor
Aleksandar Šuković
IVb,
odjeljenjski starješina
Snežana Kekić
smjer nautički tehničar
Iliana Bakmaz
Marjan Bilafer
Vanja Velimirović
Aleksa Vujić
Milan Vujnović
Đorđe Giljača
Marko Gunjajević
Nina Dejanović
Igić Aleksa
Ivan Kažanegra
Bogdan Komar
Vuk Kosić
Nikola Krivokapić
Matija Marinović
Božidar Mijušković
Vasilije Mijušković
Andrija Milinović
Mirko Miranović
Danilo Nakićenović
Predrag Nedović
Vladan Odža
Filip Odža
Dražen Petrović
Nikola Radojević
Danilo Stanišić
Igor Subotić
Vidak Todorović
Malika Tulebajeva
IVa
razredni starješina
Mare Pržica
smjer nautički tehničar
Nemanja Albijanić
Boško Balandžić
Luka Begović
Kristijan Zec
Vasilije Jeremić
Ivan Krivokapić
Nikola Marković
Aleksandar Milinić
Branko Milinović
Ivan Mirošević
Vedran Nikolić
Petar Obadović
Ahmed Osmanović
Ljubivoje Pavićević
Dragan Pavlović
Nikola Peruničić
Petar Popović
Jovan Radulović
Strahinja Ratković
Nemanja Stegić
Aleksandar Tomić
Ognjen Tomić
Luka Ćeranić
Jovan Ćetković
Goran Fekonja
Željko Franović
Admir Hodžić
Bogdan Cvetić
Nikola Čavor
Mladen Šarović
4a
razredni starješina Gojko Jokić
smjer brodomašinski tehničar
Jovo Blagojević
Igor Bulatović
Gojko Vujačić
Duško Vučetić
Marko Vučković
David Drakulović
Danilo Duletić
Marko Đurović
Spaso Kostović
Andrej Krivokapić
Georgije Kurtinović
Dimitri Lejdermann
Dejan Majdak
Bojan Malović
Dejan Marić
Ratko Mačić
Miljan Milović
Aleksandar Milošević
Nemanja Miljenović
Filip Nikaljević
Goran Odža
Jovan Tomašević
Željko Tomović
Vuk Ćuković
Ilija Čajević
MATURANTI RESURSNOG CENTRA „DR PERUTA IVANOVIĆ“
Razredne starješine: Ivana Miljanić, Božo Brkić, Ana Radoman
Slađana Babić, frizer
Anđela Lakonić, frizer
Katarina Marinović, frizer
Ivana Odalović, frizer
Aleksandra Prvanov, prodavac
Maja Radočaj, kuvar
Ilija Bulajić, kuvar
Nikola Delać, kuvar
Miloš Đukić,kuvar
Pavle Sartori (Sartory), kuvar
Vladimir Popović, elektroinstalater
Milija Obradović, pom.automehaničar
Jelena Todorović, pom.kuvar
Maturanti Muzičke škole „Vida Matjan“
Razredni starješina prof. Nataša Stanišić
Marija Sinđić – muzički izvođač, flautista
Ines Petrović – muzički izvođač, flautista
Andrijana Jovanović – muzički izvođač, klavirista
Lejla Sulejmanović – muzički izvođač, klavirista
Daria Lazarenko – muzički izvođač, solo pjevač
Ajna Kalezić – muzički izvođač, solo pjevač
Kosta Ćalasan – muzički izvođač, klarinetista
Anđela Kovač – muzički saradnik
Sara Caković – muzički saradnik
Anđela Odža – muzički saradnik
Jovana Lukačević – muzički saradnik
Jelena Raičević – muzički saradnik
GIMNAZIJA
IV-1
Jelena Vukšić,
razredni starješina
Mina Bućin
Lea Grgurević
Marko Grgurević
Antonio Grgurović
Sara Ivanović
Jelena Jašović
Anastasija Joksimović
Jovana Kašćelan
Jelena Kovačević
Dalibor Lečić
Ena Ljutić
Tatijana Matković
Nikola Miljanić
Nevena Mršić
Andra Pavićević
Sava Popović
Anja Radonjić
Srđan Radović
Jovana Roćenović
Lena Uzelac
Zoja Šćekić
Predrag Vavić
Milan Veljović
Ivana Vučeljić
IV-2
Sonja Golub - Klenak,
razredni starješina
Teodora Abazović
Jelena Beljkaš
Barbara Đaković
Julijana Đurović
Nikola Grubačević
Miloš Ivošević
Gordan Krivokapić
Nina Lazarević
Tamara Ljesar
Aleksandar Ljubatović
Maša Mirilović
Dejana Pavićević
Anastasija Petrović
Marko Proroković
Maria Rajman
Jovan Starčević
Damjan Stjepaničić
Jevgenij Šantarev
Marija Todorović
Anja Živković
Katarina Živković
IV-3
Aleksandra Jovanović,
razredni starješina
Lea Bujković
Katarina Bućin
Sara Čizmović
Svetlana Ćetković
Jovana Dončić
Radovan Jovović
Milica Kaluđerović
Danka Kašćelan
Doris Kordić
Nina Krivokapić
Željko Krivokapić
Teodora Latković
Ksenija Maslovar
Dušan Matković
Ivan Mršulja
Ksenija Otašević
Laura Pavličević
Nikola Peraš
Vanja Samardžić
Marko Simun
Filip Stijović
Jovana Subotić
Nikola Šutilović
Miljana Tujković
Mijat Uskoković
Anđelina Vukadinović
Andrea Vukšić
IVe
Svetlana Kikanović,
razredni starješina
Iva Barbić
Ivan Bauk
Srđana Bjelica
Milica Božović
Emilija Burić
Milica Kapetanović
Stefana Kovačević
Korać Nikola
Vladimir Krgović
Milo Lazarević
Jovana Lakičević
Krsto Lalić
Kristina Lučev
Ksenija Milanović
Irina Milinić
Miloš Milunović
Agnija Mrkaić
Jovana Pavićević
Ana Parapid
Jelena Peraš
Ksenija Peraš
Krsto Perović
Renata Petrović
Nađa Radović
Marko Radoman
Ksenija Stešević
Marko Subotić
Tijana Ćetković
Sanela Hanjalić
IVm
Snežana Smolović,
razredni starješina
Kristina Avramović
Tijana Vidojević
Luka Glušica
Teodora Grandis
Savo Klopan
Nikola Kovač
Nađa Kovačević
Biljana Krstičević
Nataša Marjanović
Ema Medunjanin
Marija Milinković
Milica Milović
Đorđe Miljenović
Đorđe Obradović
Marija Pajović
Laura Petrović
Danijela Planinc
Nikoleta Purić
Jovana Radinović
Milica Radulović
Lazar Radulović
Svetlana Raković
Ivana Rakočević
Igor Solujić
Vinka Stevanović
Tijana Subotić
Filip Ćipranić
Jovana Ćirković
Ursoleo Andrea
Daniel Alfonso
Femić Anđela
Foršpreher Mila